Velkommen til Vårseminaret 2024!

Temaet for årets vårseminar er Forskning uten arkiv?

I fjor høst inviterte Forskerforbundet og Arkivarforeningen til frokostmøte om situasjonen i arkiv, med vekt på konsekvenser av redusert tilgjengelighet og informasjonstap. Dette temaet vil vi bygge videre på i første del av vårseminaret, deretter får vi innsikt i hvordan arkivdata blir brukt i klimaforskning, hva digitalt skapte arkiver skal dokumentere, hvordan autentisiteten sikres og hvordan man leter etter personopplysninger der arkivene har store mangler. Vi får et rykende ferskt Norsk arkivforum lansert på tampen av dag 1. Dag 2 er som alltid satt av til presentasjon av våre medlemmers forsknings- og utviklingsprosjekter. Vi avslutter seminaret med årsmøte for Arkivarforeningen. 

 

Dato: 13.03 kl. 10:00–14.03.24 kl. 15:30

Sted: Clarion Hotel The Hub – Biskop Gunnerus gate 3, 0155 Oslo

Program: Arkivarforeningens vårseminar 2024 – Arkivarforeningen

Påmelding: Kursdetaljer (forskerforbundet.no)

Påmeldingsfrist: 26.01.2024